Relax - muzyka słuchana na Smartfonie

Dyskusje na absolutnie każdy temat np. informatyka, kino, książka, muzyka, sport itp.
Awatar użytkownika
Eden

Relax - muzyka słuchana na Smartfonie

Post autor: Eden »

Przyznam się, jako telefonu nie używam Smartfona - ale mam taki, z niezałożonym numerem telefonu. Programów do słuchania piosenek na Smartfonie jest kilka, na czacie Evot namówili mnie na Spotify. Podłączam stare słuchawki Sony, i jakość muzyki całkiem mnie zadowala. Wcześniej praktykowałem Youtube na komputerze. Myślę, że Spotify to dobra forma relaksu.
Awatar użytkownika
Eden

Re: Relax - muzyka słuchana na Smartfonie

Opowiem coś osobie i o słuchaniu muzyki. Od wielu lat słuchałem Youtube, czasami trochę MP3. Jednak po rozmowie na czacie muzykę chcę zamiast oglądać, codziennie trochę posłuchać. Zamiast Spotify zainteresowałem się Deezer - bardzo interesujący program.

Powiem wam tak - obecnie chcę mniej oglądać Youtube, a więcej posłuchać samego dźwięku (tablet, smartfon).

Mam taką hipotezę, że muzyka pomaga zdrowotnie. Zalecane jest do 2 godzin dziennie, muzyka, a nie radio.

W Spotify trochę wystraszyły mnie płatności PayPal - mój Deezer umożliwia płatność DotPay (dokonuję zakupu 3 miesiące, zamiast zawarcia umowy potrącania kasy co miesiąc, a jakość dźwięku lepsza od Spotify). Chcę pretestować program Deezer - a zaczynam od takich rzeczy, jak Bajm, Dżem, Lombard. Potem muzyka elektroniczna.
Awatar użytkownika
Eden

Jak zmieniało się spojrzenie na muzykę.

Rok 1988. Posiadam 15 kaset magnetofonowych.

Rok 2015. Do MP3 nie mogę skopiować więcej jak 15 płyt, bo potem są problemy z działaniem sprzętu MP3.

Rok 2020. W moim tablecie mam 50 milionów piosenek, wystarczy podać nazwę wykonawcy, a potem wybrać płytę. (Na słuchawki, lub przez bluetooth na wieży.)

Rok 2025. W moim Telewizorze wbudowane jest 10 tysięcy filmów, a teledysk o jaki proszę, mówię telewizorowi ludzkim głosem. Kurier codziennie zagląda, czy nie zabrakło mi piwa cytrynowego w lodówce.

Rok 2030. TVP upadła. W telewizorze są tylko trzy rzeczy - Netflix, Tv Onet, i Wideoteka.
admin
Administrator
Kontakt:

Post autor: admin »

Przepowiedziałeś przyszłość, zobaczymy czy się sprawdzi.
Moim skromnym bo skromnym ale jednak zdaniem NIE
Awatar użytkownika
Eden

W sumie, czy można chcieć więcej:

Już dzisiaj w moim ulubionym tablecie mam wszystkie płyty, wszystkich moich ulubionych zespołów. Nie muszę czekać, nazwa zespołu, wybierz płytę, i gra.
admin
Administrator
Kontakt:

Post autor: admin »

Ach, ta technika...
Awatar użytkownika
Eden

Deezer - podaję nazwę wykonawcy, a tu bardzo długa lista składanek, zamiast listy płyt oficjalnej dyskografii.

Schrzanione są te programy do muzyki - jest wszystko, ale tytuł płyty trzeba brać najpierw z Wikipedii.

Nie wykluczam, że Karuna mówi prawdę, że Spotify jest trochę lepsze od Deezer i Tidal.

Jak to na co dzień działa - można wybrać Mój Top Poprzedniego Miesiąca - ale normalnie to bierze się Mój Flow (wylosowane piosenki Rock), lub coś z listy ulubionych - jest to muzyka bardziej Rockowa, od tego co puszcza radio.

Za 20 zł miesięcznie można poznawać muzykę ulubionych zespołów - jeśli po tytuł płyty pójdziemy na Wikipedię.
ODPOWIEDZ